Jdi na obsah Jdi na menu
 


srpen - lezecký výcvik 2. záchranného družstva

27. 8. 2017

Zatímco v časných ranních hodinách v neděli 20. 8. drtivá většina republiky ještě spala, borci ze záchranné roty aktivních záloh 151. žpr se sešli na tradiční tréninkové lokalitě - Mostu Smrti, aby zde spáchali další z pravidelných lezeckých výcviků 2. záchranného družstva.
Kromě dlouholetých přívrženců ČEKU a DEDU z ostatních čet záchranné roty AZ, kteří nevynechají žádný z výcviků 2ZD, se výcviku účastnil i ROJA, velitel přepravního družstva (ze záchranné strojní čety). Ten přišel výcvik zkontrolovat a zároveň se chtěl poučit, jak vést samostatné výcviky družstva.


V duchu hesla, že opakování je matkou déjà vu bylo náplní nedělního výcviku 2ZD procvičování stávajících lezeckých dovedností. Jmenovitě šlo o T-8 Samostatný pohyb po laně - jednolanovou techniku a T-15 Samostatný pohyb po laně - sebezáchranu a záchranu spolulezce.
Novinkou pro mnohé účastníky bylo T-13 Samostatný pohyb po laně - použití dalších prostředků, kdy si vyzkoušeli různé slaňovací brzdy (Indy, Scarab, Double-Stop, SRT, Whale-Tail, Simple a další). ANa mnohé z těchto brzd pěkně od plic nadávali. A ne neprávem...


Zda výcvik probíhá poctivě a že se nikdo nefláká, kontroloval nejen ROJA, ale přijela se o tom přesvědčit i hlídka městských strážníků z nedalekého 3,5 tisícového města. A dobrou zprávou je, že tímto auditem borci z 2ZD prošli bez ztráty květinky.