Jdi na obsah Jdi na menu
 


květen - účast členů na sportovní akci

22. 6. 2017

Skutečnost, že sport vede k trvalé invaliditě, v žádném případě neděsí příslušníky záchranné roty aktivních záloh 151. ženijního praporu. Ti tak rovnou z květnového vojenského cvičení vyrazili do Českého krasu, zúčastnit se známé akce Běhej lesy - Karlštejn. Emisary zachrr AZ se tak stali borci ze záchranné čety. Byli jimi DEPE ze záchranného hasičského družstva, ČEČE z 1. záchranného družstva a ROBE z 2. záchranného družstva, kteří vytvořili slow-motion tým PODH.


A jelikož se nejedná o žádná ořezávátka, vybrali si rovnou 19km trasu. Že to pro ně bude naprostá zívačka, věděli i pořadatelé akce, kteří jim v rámci startovního balíčku dali i několik časopisů, aby se při běhu nenudili a mohli si číst. První pozdvižení naši borci způsobili, když si startovní čísla se jmény namísto na hruď umístili na záda. Jednak aby se vyhnuli objektivům fotografů, ale hlavně, aby těm, které předběhnout, hned ukázali, kdo je předběhl. Druhé pozdvižení způsobili, když po startovním výstřelu začali řvát "nástřel na dvanácté hodině" a bezodkladně zaujali kruhovou obranu. Třetí pak, když na sedmém kilometru část týmu nedbala pokynů, že "tudy ne" a seběhla z trasy pro občerstvení na zahrádku k Barchánkům.

Vše ostatní pak probíhalo naprosto standardně a v duchu našeho hesla – "pot šetří naftu". Není tedy divu, že se naši borci umístili v první tisícovce. V soutěži týmů se umístili na krásném sedmém místě.
Nejdůležitější byl rozhodně společný prožitek z pohybu v krásném přírodním prostředí. 

 

bl1.jpg

bl2.jpg